Paweł Mościcki

Czadowy bloger z Lubina

Strona z moimi artykułami o otaczającej mnie rzeczywistości.

Zdać na prawo jazdy i co dalej?

Młodociani ludzie mają generalnie dosyć skromny przesiew kiedy dochodzi do sytuacji kupowania pierwszego pojazdu. Jakkolwiek kiedy zrazu zda się tenże test na prawo jazdy to po niejakim czasie staje się nadzwyczaj dręczące permanentne żebranie u rodziców o wypożyczenie samochodu kiedy pragnie się jakąś rzecz załatwić na mieście (a jeszcze bardziej z dala od niego) czy jechać dokądś z narzeczoną. Przecież po to jednak człowiek przez tak dużo czasu ćwiczył do testów aby nie musieć potem dalej gdziekolwiek jeździć autobusami. Nic w czymś takim przecież szczególnego iż każdy młodociany po zyskaniu prawa jazdy rozmyśla o tym by usiąść za kierownicą własnego skądinąd samochodu.

stare włoskie auto FIAT

Ograniczony budżet na pierwsze auto

Ewidentnie są na tym polu i wyjątki, czyli młodzi ludzie mający zamożnych rodziców jacy dostają od nich auto na własność i niczym nie potrzebują się absorbować. Wszakże wszelaki szarak potrzebuje sobie samodzielnie zapracować na własne auto parając się którychkolwiek doraźnych prac lub odkładając wszelki grosz. Ciężko by było oczekiwać iż za podobne kwoty pieniędzy jakie może zarobić ktoś młody można by zdobyć nowiutki samochód, przeto zostaje wypatrywać cokolwiek bardziej starego, wręcz sporo dawniejszego, co jednakowoż by było na chodzie i nie ściągało na młodą osobę uszczypliwości od przyjaciół. Toteż jedyną opcją jest zakup auta z drugiej ręki z komisu lub prywatnego ogłoszenia.

Po zakupie wydatki się nie kończą

Z normy od razu na starcie w lepszej sytuacji są podówczas adepci po technikach samochodowych bo oni znają się cokolwiek porządnie na pojazdach i wręcz podołają samodzielnie doprowadzić podobny leciwy już w końcu samochód do stanu używalności. Zazwyczaj zabiegają oni o coś o niemieckim pochodzeniu, najlepiej któregoś starego BMW bądź Audi (w których to autach duże znaczenie dla osiągów ma turbosprężarka - patrz: http://motomaniac.webcindario.com/2018/05/23/jaka-role-pelni-turbosprezarka-iveco-daily.html) aby uczynić dobre wrażenie na dziewczynach jakie im się podobają. Pozostali ludzie mają poniekąd gorzej bo skoro zrazu kupią podobny samochód z drugiej ręki to także potrzebują zapłacić względnie sporo w relacji do wartości pojazdu na mechanika oraz na ubezpieczenie. Zaś wszakże ubezpieczenie samochodu dla małoletniego kierowcy jest wielkim wydatkiem. Przeciętnym obejściem bywa zarejestrowanie podobnego auta na ojca, za sprawą czego da się zaoszczędzić nawet parę stów.

A jeszcze czasem trzeba dokupić części zamienne…

Jednak najpotężniejszym szkopułem powiązanym ze starymi autami bywa dostęp do części samochodowych. Są one przeważnie o dużo tańsze aniżeli części zamienne do aktualnych samochodów (tylko to również zależy od firmy czy modelu), tylko nie w każdym przypadku można je dostać niedaleko własnego miejsca zamieszkania. Okazyjnie można czatować na nie na stronach z anonsami, kiedy indziej wypytywać na forach internetowych azali ktokolwiek nie ma na sprzedaż części zamiennych, ale najpewniejszym rozwiązaniem jest kupno nowych części w sklepach internetowych, zobacz więcej. O ile ciężko może być obecnie kupienie części firmowych do pojazdów bardziej starych niż kilkanaście lat to przecież ciągle produkowane są różnorodne odpowiedniki, które nie muszą być od razu gorsze.

Tags: auto